понеделник, 24 октомври 2016  |  Вести денес: 30

ВИДЕО: Најсреќната поларна мечка

mecka

Последни вести

Утринско потскокнување во ледена вода веројатно никому не звучи забавно, освен ако не сте поларна мечка.

Оваа бела поларна мечка се буди весела и полна со енергија, а убавото сончево време само придонесува на неговата радост. Прво почна да се валка по снегот, а потоа неколку пати скокна во вода. Но дури кога ја пронајде жолтата цевка, почна вистинската забава.

Најчитани вести