петок, 21 октомври 2016  |  Вести денес: 67

ВИДЕО: Најуспешните пејачи ја пеат изборната химна

spotvmro

Поврзани вести

Најдобрите од македонска естрада застанаа во поддршка на претседателскиот кандидат бодрејќи со своите моќни вокални способности.

Владо Јаневски, Каролина Гочева, Наум Петрески, Елена Ристеска, Миле Кузмановски, Калиопи и Тијана Дапчевиќ се македонските пејачи кои ја пејат химната на ВМРО-ДПМНЕ за претседателските избори.

Насловот на химната што ја изведуваат дел од најдобрите пејачи во земава е Државата пред сѐ.

Изборниот спот е направен по масовниот почетен митинг, кој во понеделникот се оддржа во Охрид и на кој присуствуваа над 50.000 граѓани.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести