четврток, 27 октомври 2016  |  Вести денес: 51

ВИДЕО: Највисокиот тобоган во светот

Највисокиот и најбрзиот тобоган во светот!

tobogan

Поврзани вести

Тобоган само за најхрабрите, повисок дури и од Нијагарините водопади.

„Verruckt”  е тобоган кој е сметен во водениот парк „Schlitterbahn” во Канзас Сити и е највисокиот тобоган во светот.

Тој  се уште не е отворен за посетители, а се очекува тоа да се случи годинава, но очигледно, само зависниците од адреналин ќе имаат храброст да се спуштат по него.

Овој тобаган го сруши рекордот на  „Insano“ во Бразил кој е висок 40 метри и по него се спуштаат со брзина од 28 метри во секунда.

Погледнете го!

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести