среда, 26 октомври 2016  |  Вести денес: 60

ВИДЕО: Нападнат директорот на украинската телевизија

924951005-Ukranian-TV-boss-assaulted-and-forced-to-resign

Последни вести

Директорот  на  државната телевизија е нападнат од три пратеници од екстремно десничарската партија „ Свобода“, принудувајќи го да поднесе оставка.

Членови на „Свобода“, синоќа насилно влегле во  канцелариите на Александар  Пантелејмонов, директор  на Национална телевизиска куќа на Украина.

Тие биле  лути на јавниот радиодифузен сервис, односно на Првиот  Национален канал, бидејќи  вчера го емитувале потпишувањето на договорот за отцепување на Крим со Рускиот парламент.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести