вторник, 25 јули 2017  |  Вести денес: 57

ВИДЕО: Нападната зградата на турскиот весник „ Хуриет ”

huriet

Последни вести

Вооружен напад се случил вчера во канцелариите на турскиот весник „ Хуриет “.

Кон објектот на редакцијата било пукано од страна на засега непознати лица од автомобил во движење.

Напаѓачите испукале пет до шест куршуми, со што ги искршиле прозорците на редакцијата, а потоа избегале.

Полицијата трага по напаѓачите и го истражува мотивот за нападот.

Најчитани вести