среда, 26 јули 2017  |  Вести денес: 12

ВИДЕО: Направете раскошна ружа од само една јагода

ruzza-jagoda

Поврзани вести

Овој едноставен трик за правење ружа од само една јагода можете да го искористите за декорација на вашите специјалитети и да направите трпезата да ви изгледа незаменливо.

Погледнете ја оваа несекојдневна идеја како јагодата да ја претворите во раскошна ружа. Овошјето и зеленчукот може да бидат добар извор за инспирации за аранжирање на храната. Ако сакате со само малку сецкање да ги импресионирате вашите гости, следете ги упатствата во приложеното видео.

Најчитани вести