сабота, 22 јули 2017  |  Вести денес: 3

ВИДЕО: Насилниците на СДСМ го осквернавија македонското знаме

Во насилните протести на СДСМ и СОРОС, хулиганите удрија по државните институции, направија хаос по улиците, кршеа, демолираа, нападнаа новинари и фоторепортери...

zname

Поврзани вести

Во насилните протести на СДСМ и СОРОС, хулиганите удрија по државните институции, направија хаос по улиците, кршеа, демолираа, нападнаа новинари и фоторепортери…

На приложеното видео се гледа дека хулиганите кои протестираа пред народната канцеларија на претседателот Ѓорге Иванов го запалија и газеа врз македонското знаме.

Во исто време додека по улиците дивееја насилниците на СДСМ, лидерот на опозицијата Зоран Заев најави украинско сценарио во Македонија.

Најчитани вести