среда, 26 октомври 2016  |  Вести денес: 50

ВИДЕО: Насилство врз полицијата

nasilstvo_policijaaa

Последни вести

Во насилните партиски протести на СДСМ одржани вчера пред зградата на Владата повреден се 38 полициски службеници.

Покрај повредените полицајци демолирани се  и полициски автомобили и запалени се контејнери во тек на организираниот партиски протест што уследи по прес-конференцијата на опозицискиот лидер Зоран Заев.

Во приложеното видео добро се гледа како изгледаа синоќешните насилни протести.

Најчитани вести