среда, 26 октомври 2016  |  Вести денес: 14

Видео: Настрада кучето-симбол на грчките демонстрации

simbol4

Последни вести

Не малку пати добивал ќотек заедно со своите соборци, а ќе остане и запамтен по гласното лаење на полицијата која ги растурала демонстрантите.

Кучето скитник кое стана симбол на грчките протести против регурозните мерки за штедење и против се полошата економска ситуација во земјата, настрада од срцев удар.

simbol1

Неговото здравје наеднаш се влошило после цели две години непрекинато протестирање.

simbol2

Не малку пати од полицијата добил и добар ќотек заедно со неговите доживотни борци, а минувачите кои често го стретнувале на улица велат дека солзавецот е причина која му го сменила неговото здравје.

simbol3

Ќе остане запамтен по гласното лаење на полицијата која ги растурала демонстрантите.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести