четврток, 27 октомври 2016  |  Вести денес: 0

ВИДЕО: Навивачи убија фудбалер за време на натпревар!

Albert-Ebosse

Поврзани вести

Фудбалерот Алберт Ебосе трагично загинал откако за време на еден натпревар во Алжир бил пгооден со тврд предмет во пределот на главата од страна на противничките навивачи.

Камерунскиот напаѓач веднаш паднал на тревата, а неколку минути подоцна лекарите утврдиле дека им подлегнал на повредите.

За несреќниот случај ќе биде отворена истрага.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести