петок, 21 октомври 2016  |  Вести денес: 55

ВИДЕО: Нејмар го покажа своето големо срце

Среќата на малото момче кое се дружеше со големите фудбалери.

deteinejmar

Поврзани вести

Фудбалерите се големи луѓе, уште поголеми кога до нив стојат дечиња кои ги гледаат како идоли.

Еден од нив е и Нејмар да Силва Сантос Жуниор кој му го подари најубавиот и незаборавен подарок на неговиот мал обожавател.

Малото момче некако успеало да стигне на теренот, но обезбедувањето на тимот „Барселона“ веднаш го запрело. Во тој миг, истрчал Нејмар кој го зел момчето и го однел кај другите натпреварувачи со нив да ја прослави победата.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести