петок, 28 октомври 2016  |  Вести денес: 25

Видео: Неочекуван пресврт, лав совлада бизон

lav-napada-bizona-1411508354-573545

Последни вести

Во Националниот парк Кругер во Јужна Африка, два лава поминаа цел час подготвувајќи се да нападнат бизон.

Планот им успеа, еден од лавовите го собори бизнот, но пред да му го зададе фаталниот последен удар и да го изеде се случи нешто неочекувано.

Ова видео го снимила група туристи, а се појави на Јутјуб. Видеото е популарно и има повеќе од 42 милиони прегледи.

Погледнете како тоа изгледаше:

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести