четврток, 27 октомври 2016  |  Вести денес: 0

ВИДЕО: Несреќа при изведување акробатска точка

akr.jpg500

Поврзани вести

Девет акробати се тешко повредени откако се случила несреќа при изведувањето на акробатската точка во американската сојузна држава Род Ајленд.

Акробатите се вон животна опасност, а меѓу нив има и една Бугарка.

Жените акробати биле врзани за косите  и требало да ја изведат точката жив лустер , кога платформата паднала.

Oчевидците во публиката биле убедени дека паѓањето е дел од настапот на акробатките.

Се води истрага за причината за несреќата.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести