недела, 23 октомври 2016  |  Вести денес: 24

ВИДЕО: Неверојатен свадбен танц на младоженецот и мајка му

111

Поврзани вести

Овој свадбен танц помеѓу младоженецот и мајка му е навистина неверојатен.

Кај нас ваквите танц точкиа се уште се реткост, но ширум светот свадбената прослава не може да заочне без нешто вакво.

Овој младоженец заедно со мајка му приредил сензационално шоу за гостите на свадбата, со танцувачки способности со кои ретко кој може да се пофали.

Видеото е објавено на YouTube во Март, но сега стана интернет хит. Според компанијата за организирање на свадби која го објавила видеото на YouTube, танцот бил изненадување за сите гости, вклучувајќи ја и невестата.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести