петок, 28 октомври 2016  |  Вести денес: 65

ВИДЕО: Неверојатна убавина – Кога сликите ќе оживаат!

Уметност која остава без здив.

eeeeeeee

Поврзани вести

Дали некогаш сте се запрашле како би изгледале најпознатите уметнички дела кога би оживеале?

Италијанските  режисер Рино Таглиафиеро со помош на 3Д технологија дава одговор на ова прашање.

Околу сто познати уметнички дела тој ги оживеа дигитално, а неговиот филм, кој трае десетина минути, го нарече едноставно „Убавина“.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести