вторник, 25 октомври 2016  |  Вести денес: 10

ВИДЕО: Неверојатно запросување на скопскиот плоштад

zaprosuvanje-plostadm500

Поврзани вести

Од 14 до 16 март ќе се одржи саемот за венчавки „Во бело“, а по тој повод околу 120 флеш- мобери од балетското студио Еурека го снимаа и рекламниот спот на плоштадот Македонија. Јана ја спремала кореографијата, но воопшто не ни помислила дека нејзиното момче токму тогаш ќе ја запроси.

Иван кој е новинар во ТВ Алфа, знаел дека ќе се снима флешмобот за саемот и вистински ги искористил моментот. Погледнете како.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести