четврток, 20 јули 2017  |  Вести денес: 47

ВИДЕО: Невидена храброст – Се фрли пред кола за да го спаси детето

dete-spaseno

Последни вести

Ова 4- годишно момче најверојатно ќе настрадаше, ако не беше овој храбар човек што не се двоумеше и тргна веднаш да го спаси.

Човекот речиси успеа да се извлече, но автомобилот сепак удира во него со голема брзина. Инцидентот се случил на 19 – ти февруари во Украина.

Детето и неговиот спасител биле пренесени во болница, но за среќа поминале речиси со никакви повреди, освен што биле во голем шок.

Погледнете го видеото!

Најчитани вести