недела, 23 октомври 2016  |  Вести денес: 7

Видео: Невремето зароби патници на жичницата

vodno_zicara

Поврзани вести

Педестина патници 15 минути беа затворени во кабините на жичницата во Скопје, поради лошото невреме кое го зафати главниот град.

За време на невремето, жичницата снемала струја, а патниците биле симнати со помошниот мотор.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести