петок, 28 октомври 2016  |  Вести денес: 0

ВИДЕО: НЛО над Нови Пазар?!

nlo-novi-pazar-foto-printscreen-1403690647-522889

Поврзани вести

После неколку појавувања во поединечни интервали, светлината потполно исчезнала во хоризонтот.

Синоќа околу 21 часот на западната страна на небото над котлината на Нови Пазар била забележана светлина која се издигала во височина, а потоа исчезнала од хоризонтот.

На снимката, која ја направил новинарот на Радио Сто Плус се гледа светлина која повремено преминала во светло црвена боја со силен интензитет. По неколку појавувања, светлината исчезнала од хоризонтот.

 

 

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести