четврток, 27 јули 2017  |  Вести денес: 53

ВИДЕО: НЛО над село кај Бања Лука!?

132941984

Последни вести

Членови на семејството Зориќ од селото Пријаковци кај Бања Лука вчера на социјалните мрежи објавија несекојдневни фотографии за кои тврдат дека биле направени околу пладне на небото над нивната куќа.

На фотографиите, направени со мобилен телефон, на небото во позадина на нивната куќа се гледа нешто, за кое тие тврдат дека претставува непознат летечки објект НЛО.

– Мислам, како де не се поверува. Кажете ми вие што гледате. Слободно ви давам да ги проверите фотографиите, нека ги прегледаат експерти. Едноставно таму има нешто. Што е тоа нека утврдат, изјави еден од членовите на семејството, Петар Зориќ за телевизијата АТВ.

Тој тврди дека НЛО -то на фотографиите го „уловила“ неговата ќерка Софија, додека го сликала нејзиниот брат.

Најчитани вести