сабота, 22 јули 2017  |  Вести денес: 0

ВИДЕО: Нов тренд – плетени нокти

pleteni-nokti-2

Поврзани вести

Со доаѓањето на зимата, пристигна и нов тренд во маникирот. Таканаречените „sweater nails“ или плетени нокти, се вистински хит на социјалните мрежи.

pleteni-nokti-1

Ноктите што со нивната текстура потсетуваат на плетени џемпери дојдоа во вистинско време. Во продолжение погледнете како сами можете да си се „почестите“ со еден ваков маникир.

Најчитани вести