четврток, 20 октомври 2016  |  Вести денес: 53

ВИДЕО: Нова снимка од нападот врз „Шарли ебдо“

nova_snimka

Последни вести

Нова драматична видео снимка се појави на која се гледаат браќата Куаши, само неколку моменти по нападот врз неделникот „Шарли ебдо“.

Видео снимката ја објави новинската агенција Ројтерс, а таа е снимена од покривот на весникот.

Браќата смирено го полнат оружјето со муниција и влегуваат во колата со која побегнале од местото на настанот.

Еден од браќата извикува: „Го одмаздивме Пророкот Мухамед“.

Најчитани вести