петок, 28 октомври 2016  |  Вести денес: 65

ВИДЕО: Новинар и пее „Среќен роденден“ на Меркел

Пред да поставам прашање, а мислам дека зборувам во име на сите присутни, сакам да ви посакам се најубаво за роденденот, -рекол новинарот и почнал да пее. Неговите колеги не му се придружиле, па затоа сам ја испеал песната.

merkel

Последни вести

Една од водечките личности на меѓународната политичка сцена, германската канцеларка Ангела Меркел денеска го слави 60-от роденден.

Сакајќи да и’ го честита роденденот, новинарот на германската телевизија ЗДФ во тек на конференција за новинари во Брисел, станал и започнал да ја пее традиционалната роденденска песна

„Пред да поставам прашање, а мислам дека зборувам во име на сите присутни, сакам да ви посакам се најубаво за роденденот“, -рекол новинарот и почнал да пее. Неговите колеги не му се придружиле, па затоа сам ја испеал песната.

„Требаше да пеам со вас, подобро ќе беше“, му кажала Меркел, пред да му се заблагодари.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести