четврток, 27 октомври 2016  |  Вести денес: 51

ВИДЕО: Новинар ги соблече чизмите и ги даде на загрозените!

igor-pizgaj-novinar-printskrin-1400571815-500939

Поврзани вести

Додека известувал од Добој новинар ги соблекол чизмите и им ги дал на граѓаните кои се справуваат со тешките последици од поплавите.

Игор Пижгај во еден момент ги запрашал луѓето што им е најпотребно за да им биде донесено.

Речиси сите барале храна, вода, средства за хигиена, но еден човек одговорил дека му се потребни чизмите кои новинарот ги носи на себе.

„Чизмите кои ги носите добро би ми дошле, да не одам со најлонски кеси, ти дена сум во вода“, рекол човекот.

„Ви требаат моите чизми“, рекол новинарот , го тргнал микрофонот, седнал на столица, ги извадил гумените чизми и му ги дал на човекот. Човеот останал вчудоневиден и се заблагодарил за овој несебчен гест.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести