вторник, 25 октомври 2016  |  Вести денес: 47

ВИДЕО: Новинарите на „Шарли Ебдо“ спасувале глава од рафалите на покрив

novinari-pokriv500

Последни вести

Новинската агенција „Франс 24“ објави видео на кое е документиран нападот врз сатиричниот весник „Шарли Ебдо“ во Франција.

На снимката може да се види како новинарите бегаат на покривот од зградата во која се наоѓа редакцијата на медиумот и се кријат од рафалите на напаѓачите.

Најчитани вести