среда, 26 октомври 2016  |  Вести денес: 48

ВИДЕО: Новинарка на Си Ен Ен го прекрсти Путин

putin

Последни вести

Новинарка на Си Ен Ен по говорот на рускиот претседател Владимир Путин во Обединетите нации направи кардинална грешка.

Веројатно никогаш нема да дознаеме што и се вртело во главата кога Путин го нарече Јелцин.

Мали се шансите да дознаеме и дали таа самата сфатила каков гаф направи или пак и јавиле од режија. Како и да е новинарката брзо ја исправи својата грешка.

-Изгледа отидов дваесет години наназад, рекла таа.

Погледнете…

 

Најчитани вести