сабота, 29 април 2017  |  Вести денес: 0

ВИДЕО: Ново продолжение од сапуницата Заев против Заев

Лицемерието и двојните стандарди кои ги покажува Зоран Заев немаат крај. Лидерот на СДСМ не отстапува од личното правило едно да говори пред камери, а друго да прави на дело.

листа

Поврзани вести

За Заев, проблем беше Гордана Јанкулоска да биде и министер и носител на листа, но ова за него не претставува проблем кога треба да се најде позиција после изборите за Оливер Спасовски.

-Истовремено за време на избори мора да биде разграничено што е партија, а што држава. Не може Гордана Јанкулоска да биде ем носител на листа, ем министер со сите полицајци на избори, па лелекање и плач, страв и трепет за секој, говореше Заев.

Ваквата изјава само ги потврдува двојните стандарди и лагите кои Заев ги кажува. Па, така министерот за внатрешни работи од СДСМ Спасовски е поставен за носител на втората изборна единица. Ем носител на листа, ем министер со сите полицајци на избори, баш онака како што во случајот со Јанкулоска за Заев не беше прифатливо.

Најчитани вести