недела, 23 октомври 2016  |  Вести денес: 25

ВИДЕО: Ново реално шоу – „Живот тежок 300 килограми“

tlc

Последни вести

Реални шоуа во кои дебели луѓе се борат против лошите нарушувања во исхраната со што им се загрозува животот, а  можат да имаат и фатален исход, се многу популарни. Наскоро ќе почне да се емитува новата сезона на „600-lb Life“

Главниот актер на оваа сезона е 24 годишната Амбер, која има дури 330 килограми и едвај може да се движи!

„Се чувствувам заробено. Тешко е да се живее со сознанието дека моите нездрави навики ми го донесоа животот во оваа состојба, а  тоа влијае и на животот на моите најблиски“, вели Амбер.

Во склоп на ова реално шоу, таа  ќе се подложи на високоризична операција на желудникот, која во претходните сезони на оваа емисија, се покажала успешна, бидејќи многу учесници постигнале неверојатни резултати и нашле волја да сменат и други работи во својот живот.

Погледнете го трејлерот на новата сезона на „600-lb Life“

Најчитани вести