недела, 23 октомври 2016  |  Вести денес: 0

ВИДЕО: Новогодишно обраќање на премиерот Никола Груевски

greuvski-invest

Поврзани вести

Во своето новогодишно обраќање пред јавноста, претседателот на Владата на Република Македонија, Никола Груевски говори за случувањата во годинава која изминува, но најави низа проекти и реформи кои Владата ги планира за следната 2014-та година.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести