вторник, 25 јули 2017  |  Вести денес: 1

ВИДЕО: Новокомпонирана инструментална верзија на најпознатата македонска песна

zajdi-zajdi-768x399

Поврзани вести

Понекогаш зборовите се непотребни. Во приложеното видео ќе ги погледнете убавините на Македонија што ќе ве остават без здив.

И додека во позадина свири новокомпонираната инструментална верзија на „Зајди зајди“, секој кој ќе го гледа ова видео во себе ќе си ги потпевнува стиховите од една од најубавите македонски народни песни.

Најчитани вести