четврток, 27 октомври 2016  |  Вести денес: 59

ВИДЕО: Новородено бебе не сака да се раздели од мајка си

bebe-video

Поврзани вести

Моментот на раѓање е најпрекрасниот и најемотивниот во животот на една мајка. Секој родител знае дека тој момент останува засекогаш во сеќавањето и никогаш не избледнува.

Но, ова видео прикажува навистина еден преубав момент кога штотуку родено бебе не сака да се одвои од својата мајка, па нежно ја прегрнува со малите рачиња и секојпат кога медицинската сестра ќе се обиде да го тргне, тоа се расплакува.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести