понеделник, 24 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Видео: Новозеланѓаните со Хака ги збунија Американците

New Zealand's player perform a Haka prio

Последни вести

Познато е дека танцот Хака е обележје на спортските репрезентации на Нов Зеланд, кој може да се изведува во славеничка, воена или церемонијална пригода, а не е ниту прв пат спортисти од оваа земја да го презентираат на големите натпреварувања. Но овој пат, кошаркарите на Америка како да останаа зачудени од целата ситуација.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести