петок, 21 октомври 2016  |  Вести денес: 44

ВИДЕО: „Обама“ ограбил продавница за крофни

Obama_maska

Последни вести

Непознат маж кој бил маскиран со маска на ликот на претседателот на САД, Барак Обама ограбил продавница за крофни во Масачусец.

Подготовките за традиционалното маскирање по повод Ноќта на вештерките крадецот го искористил за да се маскира како претседателот на САД и заканувајќи се со пиштол да влезе во продавницата.

Разбојникот бил снимен од сигурносните камери додека барал од продавачот да ги извади сите пари од касата, но речиси е невозможно тој да биде идентификуван.

Полицијата во Масачусец покренала истрага, затоа што разбојникот бил снимен уште на една камера но без маска.

Ова не е прв случај разбојник да користи маска на позната личност при обид да изврши разбојништво. Во 2009 та година еден маж ограбил две банки во Калифорнија додека носел маска со ликот на поранешниот претседател на САД Ричард Никсон, а во јули бил уапсен уште еден маж кој ограбил банка маскиран во Алберт Ајнштајн.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести