Македонија,Крими хроника

ВИДЕО: Обид за убиство во Куманово

Дваесет и едногодишниот Ф.С. од Куманово пред пет дена заработи кривична пријава поради обид за убиство.

Тој се расправал со двајцата сограѓани Д.А. (30) и С.А. (23), по што на двајцата им нанел убодни рани со нож, на едниот во градниот кош, а на вториот во пределот на рамото.

Автентичноста на оваа видео снимка од нападот не е потврдена.