четврток, 27 октомври 2016  |  Вести денес: 0

ВИДЕО: Обид за убиство во Куманово

tepackaslik

Поврзани вести

Дваесет и едногодишниот Ф.С. од Куманово пред пет дена заработи кривична пријава поради обид за убиство.

Тој се расправал со двајцата сограѓани Д.А. (30) и С.А. (23), по што на двајцата им нанел убодни рани со нож, на едниот во градниот кош, а на вториот во пределот на рамото.

Автентичноста на оваа видео снимка од нападот не е потврдена.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести