среда, 26 октомври 2016  |  Вести денес: 60

Видео: Објавена снимката од убиството на кик-боксерот Косаќ

ubistvo-kikbokser-500

Последни вести

На Јутјуб се објавена снимка од убиството на црногорскиот кикбоксер Јован Косаќ, кој беше убиен на 14-ти септември годинава.

На снимката се гледа како неколку лица влегуваат во дискотеката „Каза“, која се наоѓа на плажата Игало во Црна Гора, кои го напаѓаат кикбоксерот Косаќ.

Тој седел веднаш до вратата бидејќи работел како обезбедување, а откако физички се пресметале со него, Драгое Боашиќ пукал во грбот на кикбоксерот.

Полицијата се уште не го расветлила убиството, ниту се познати причините за овој трагичен настан, а само е познато дека убиецот Боашиќ е уапсен во саботата криејќи се во една шума.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести