петок, 28 октомври 2016  |  Вести денес: 0

ВИДЕО: Облак го проголта брегот!

Жителите во паника.

oblak

Поврзани вести

Огромен облак буквално ја проголта градската плажа во Аликанте!

Снимката е објавена од страна на Шпанецот Антонио Карлос Сориа Хернандез, а видеото набрзо се рашири на интернет.

Се работи за сосема природен феномен, кој се случува кога студеното море ќе наиде на топол воздух од копното.

 

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести