Магазин

ВИДЕО: Облак го проголта брегот!

ВИДЕО: Облак го проголта брегот!

Огромен облак буквално ја проголта градската плажа во Аликанте!

Снимката е објавена од страна на Шпанецот Антонио Карлос Сориа Хернандез, а видеото набрзо се рашири на интернет.

Се работи за сосема природен феномен, кој се случува кога студеното море ќе наиде на топол воздух од копното.