недела, 23 октомври 2016  |  Вести денес: 25

(ВИДЕО) Очајна мајка си ги фрла децата од прозор за да ги спаси

deca

Поврзани вести

Мила Аксакова (36) од Русија е снимена во моментот додека за време на пожар ги фрла своите деца низ прозор од четврти спрат, за да ги спаси.Тоа го направила за своите девојчиња Вања (4) и Наталија 13 да ги спаси од сигурна смрт.

Видео снимката прикажува како децата летаат низ прозор и како комшиите ги фаќаат со чаршави.За среќа спасувањето било успешно, девојчињата преживеале.

Очајната мајка, сметајќи дека чаршавот нема да да ја издржи нејзината тежина не скокнала од прозор. Останала во станот надевајќи се дека пожарникарите ќе дојдат на време, пред да сезагуши.

Пожарникарите сепак успеале да ја спасат, а истовреме од зградата биле евакуирани 140 жители.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести