сабота, 22 октомври 2016  |  Вести денес: 23

ВИДЕО: „Очи во очи“ со огромен кит

kit

Поврзани вести

Неколку сурфери се најдоа во незавидна ситуација кога случајно се најдоа „очи во очи“ со огромен кит.

Тие се спасиле во последен момент. До инцидентот дошло откако тие не го чуле предупредувањето за опасност од китови кои можат да достигнат и должиба од 18 метри.


Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести