петок, 28 октомври 2016  |  Вести денес: 63

ВИДЕО: Од каде Заев го набавил компјутерот на Верушевски?

Zaev-kompjuter-1_thumb_medium500_325

Последни вести

Порталот „Курир“ денеска објави сатиричен текст за тоа од каде лидерот на опозицијата го набавил компјутерот што му го подарил на синот на првообвинетиот во аферата „Пуч“, Зоран Верушевски.

„Откако во дебатната емисија на телевизија Телма, Зоран Заев призна дека му купил компјутер на синот на разузнавачот Зоран Верушевски, дознаваме од каде го набавил. Сепак за жал, тој најверојатно не му купил маус и тастатура, па малиот Верушевски морал да користи секира“,  пишува „Курир“

Еве од каде е набавен компјутерот:

Најчитани вести