петок, 28 октомври 2016  |  Вести денес: 0

ВИДЕО: Од стомакот на скопјанка извадени 50 литри вода

strasnooooo

Поврзани вести

Пет часа докторите на клиниката за гинекологија ја оперирале 40 годишната жена.

Доктор Игор Алулоски за неговите 15 години работа, но и во разговор со постарите колеги не видел ваков случај, пренесува Канал 5.

Жената била со лесна ментална ретардација и со години одбивала да дојде на лекар. Станува збор за запуштен случај, кој со години не се лечел.

-За овој случај, интервенирала дури и полицијата, и итно била донесена во болница. Инаку жената мислела дека е трудна, таа изгубила еден јајник пред неколку години и од страв да не го изгуби и овој не доаѓала. Растел стомакот, не добивала циклус и верувал дека е трудна, вели за Канал 5.

Целиот тим на доктори, колеги од абдоменална хирургија сите анестезиолози, се бореле жената да се спаси.

-Мораше да се исече 30 сантиметри до дебелото црево, сите органи беа нагмечени. Болничарите не може да постигнат да ја изнесат водата ја испразнивме од стомакот, објасни д-р. Игор Алулоски клиника за гинекологија и акушерство, пренесе телевизијата.

Повеќе детали во видеото во продолжение.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести