Свет

ВИДЕО од страшната експлозија во Тјенцин

ВИДЕО од страшната експлозија во Тјенцин
ВИДЕО од страшната експлозија во Тјенцин

Две експлозии одекнаа денес во магацин за лесно запаливи материјали во Кина, при што загинаа 42 лица, а најмалку 400 лица се повредени.

Билансот на жртвите на експлозиите во магацин за лесно запаливи материјали во кинескиот пристанишен град Тјенцин се зголеми на најмалку 42 лица, а 400 се ранети, изјави извор од болницата во градот, јави ТАСС.

Потврдена е смртта на деветмина пожарникари.

Бројот на лицата кои пристигнуваат во болницата постојано се зголемува.

Тјенцин е главното пристаниште и индустриско подрачје југоисточно од Пекинг.

 

2

3

4