петок, 21 октомври 2016  |  Вести денес: 67

ВИДЕО: Одличен ремикс на хитот на С.А.Р.С – „ Buđav lebac“ на англиски јазик

“Moldy Bread” има многу моќен и свеж звук, одличен вокал, фанки гитара и бас, топло пијано и виолина.

sars-b8e373e6

Поврзани вести

Песната „Buđav lebac“ еден од најголемите хитови на балканските простори во последните неколку години, како и заштитна песна на бендот С.А.Р.С. доби и англиска верзија.

На англиски јазик, “Moldy Bread” има многу моќен и свеж звук, одличен вокал, фанки гитара и бас, топло пијано и виолина, ритам кој ве носи на подиум за играње. Така се сознаде фузија на поп и хаус музика со елементи на диско, фанк и реге ритми. Спотот за песната “Moldy Bread” премиерно беше претставено на MTV Adia.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести