среда, 26 јули 2017  |  Вести денес: 0

ВИДЕО: Одмрзнете ги стаклата на автомобилот за секунда

Staklo

Последни вести

За да го решите проблемот со гребењето на мразот од шофершајбните потребено ви е едно шише со пумпица, медицински алкохол и вода.

Соодносот во шишето треба да биде ¾ медицински алкохол и ¼ вода.

Во видеото погледнете како делува овој изум.

Најчитани вести