Македонија

ВИДЕО: Охрид под снежна покривка

ВИДЕО: Охрид под снежна покривка

Врнежи до снег, утринава го зафатија Охрид, објавува порталот Охрид1, пренесува Нетпрес.

Според информацијата, температурата во градот е околу нулата, а снегот ги обелил покривите на куќите.

???????????????????????????????