среда, 26 октомври 2016  |  Вести денес: 51

ВИДЕО: Омилена песна на Милошевиќ му била „Ако умрам ил загинам“

slobodan-milosevic-mira-markovic-vikiliks-hag-poslednji-dani-1328585176-67104

Последни вести

Српската естрадна уметница Зорица Брунцлик, во емисијата „Гол живот“ на српската „ТВ Хепи“, зборувајќи за познанството со Слободан Милошевиќ и дружбата со Мира Марковиќ, кажува дека омилени песни на Милошевиќ што многу често ги пеел биле „Ако умрам ил загинам“ и „Саградичу шајку“. А заеднича омилена песна со неговата сопруга им била „Одлази љубав“.

Брунцлик во интревјуто отворено зборува за својот живот, брак, кариера, како и за познанството со овој брачен пар.
Целата емисија можете да ја видите тука:

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести