недела, 23 октомври 2016  |  Вести денес: 7

ВИДЕО: ОН признаа дека ги контролираат временските услови

nevreme dozd

Поврзани вести

Пред еден месец, седницата на ОН беше посветена на контролата над временските услови, запрашувањето и сето она што Владите со години не го признаваат.

Неверојатно е како ОН на својата седница разговараа за хемикалиите кои авионите ги испуштаат над сите нас.

Наведено е дека тоа се експерименти на приватните компании и светските Влади. Целта е како што тврдат контрола и промена на времето, за заштита на земјоделските поседи поради глобалното затоплување. Сега јавно говорат дека истите авиони навистина ги менуваат нашите климатки промени преку хемиските супстанции кои ги испуштаат во воздухот.

Со години ги уверуваа луѓето дека не гледаат добро, дека траги на небото не постојат, и дека авионите се регуларни ,со кондезациски гасови од нив. Со години велеа дека запрашување нема и дека тоа е теорија на заговор.

И понатаму останува нејасно кој им дозволил на приватните компании и светските Влади да ги вршат своите експерименти над човештвото.


 

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести