понеделник, 24 октомври 2016  |  Вести денес: 30

Видео: Оние кои немаат, први ќе поделат со другите

beskucnik

Последни вести

Кратка снимка во која бездомник со случаен минувач дели храна го воодушеви светот. На ЈуТјуб е поставена видео-снимка на која е една кратка приказна за вистинската човечка добрина.

На почетокот на снимката, двајца млади му носат пица на еден бездомник. По неколку минути доаѓа трето младо момче кое на бездомникот му пара парче пица, а овој великодушно му дава.

Сем Пепер, авторот на снимката вели дека оние кои имаа малку, даваат секогаш повеќе.

„Живееме од она што ќе го добиеме, но животот го исполнуваме по она што го даруваме“, се наведува во снимката.

Погледнете

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести