петок, 28 октомври 2016  |  Вести денес: 35

ВИДЕО: Орел со камера на крилјата го прелета Дубаи

orel

Последни вести

Орелот Даршан со камера поставена помеѓу неговите крилја прелета поголем дел од Дубаи со што беше создадена прекрасна глетка.

Екипата која ја поставила камерата го пуштила да лета од врвот на највисоката зграда во Дубаи, Бурџ Халифа.

Погледнете…

Најчитани вести