петок, 21 октомври 2016  |  Вести денес: 67

Видео: Организирана тепачка меѓу навивчаите на Спартак и ЦСКА

navivacki-tepacka-500

Последни вести

На Јутјуб се појави видео со организирана тепачка на навивачки на руските ривали Спартак и ЦСКА.

Навикнати сме да гледаме руски видеа со чудна, смешна, бизарна содржина. Знаеме дека навивачите на најголемите ривали во Русија организираат меѓусебни тепачки надвор од стадионите, но на Јутјуб се појави снимка од тепачка на навивачки на градските ривали Спартак Москва и ЦСКА Москва.

Најчитани вести