четврток, 27 октомври 2016  |  Вести денес: 49

ВИДЕО: Оригинална идеја за декорација на велигденските јајца

jajcaaaa

Последни вести

Лакот за нокти не служи само за маникир! Еве интересен начин како да го искористите.

Оние што сакаат уникатни и креативни декорации на велигденски јајца, може слободно да погледнат во својата колекција на лакови за нокти. Одберете ги омилените нијанси и со нив декорирајте ги јајцата, со што ќе ги воодушевите сите.

Се што ви е потребно е една чинија со вода и неколку капки лак за нокти. За подобар ефект користете дестилирана вода на собна температура.

Проследете ги внимателно упатствата и искористете ги вашите уметнички способности.

Најчитани вести